Vaše dotazy

Vaše dotazy

aktualizováno

Často kladené otázky

Jak se omlouvají a nahrazují zameškané lekce plavání?

Lekce omlouváme a nahrazuje přes internet v rámci Náhradového systému AUKSYS. Na začátku kurzu Vám zašleme přístupové heslo (po prvním vstupu je dobré heslo změnit ). V tomto systému si pak lekce omlouváte a vybíráte náhrady v pohodlí domova. Systém Vám nabídne k náhradě pouze lekce do kterých se věkem a pokročilostí hodíte.

Převádíte zameškané lekce plavání?

Všem pokračujícím dětem převádíme nevychozené náhrady do dalších kurzů. Převádíme také náhrady za lekce na kterých děti dostatečně nespolupracovali.

Jak jsou vedeny lekce plavání?

Lekce probíhají vždy ve stejný den a čas jedenkrát týdně. Lekce vede vždy stejná instruktorka, která má rekvalifikační osvědčení k plavání kojenců a batolat a dětí předškolního věku. Jedna lekce trvá třicet minut “plavání” vedeného instruktorem. Začátek hodiny znamená čas nástupu do bazénu. Příchod do šaten doporučujeme cca 15 minut před zahájením lekce.

Jaké vzdělání mají vaše instruktorky?

Všechny naše kurzy vedou profesionálně vyškolené lektorky s certifikátem instruktora, které mají jak praktické, tak teoretické znalosti. Jsou pracovníky, kteří umí poskytnout první pomoc dětem i dospělým, znají psychomotorický vývoj dítěte a mohou tak správně poradit a informovat rodiče.

Co je třeba mít s sebou na lekci plavání dětí?

Plavky,vhodnou a čistou obuv k bazénu, hygienické potřeby - mýdlo, šampon, olejíček, tělové mléko,osušky,plavky pro děti s přiléhavou gumičkou kolem pasu a nohou dítěte.(plavky musí být před každým použitím řádně vyprány),nebo jednorázové plavečky. Lze zakoupit na místě za 25,-Kč na recepci.

Jaká je hygiena před vstupem do bazénu?

Před vstupem do bazénu je každý účastník povinen důsledně omýt celé tělo bez plavek sobě i dítěti mýdlem. Při nedodržení tohoto požadavku má instruktorka právo vyloučit účastníka z kurzu bez nároku na vrácení kurzovného.

Mohu si vzít na lekci plavání doprovod?

Ano, můžete si vzít doprovod (tatínky, babičky, dědečky, atd.). Doprovod musí mít na sobě plavky nebo šortky a tričko.Doprovod si musí vzít na nohy čisté! gumové přezuvky nebo si umýt nohy,z důvodu znečištění bazénu a prostor okolo bazénu. Prosíme o dodržení tohoto požadavku! Nepřevlečený doprovod z hygienických důvodů k bazénu nepustíme!

Jaká je organizace při lekci plavání dětí?

Dítě doprovází do bazénu vždy jeden z rodičů,případně jiná dospělá osoba. Přítomnost dalších členů rodiny či přátel je možná,při dodržení provozního řádu.

Je nutná aklimatizace dětí po plavání?

Doporučujeme dodržení aklimatizačního pobytu dítěte před odchodem z budovy.Doba aklimatizace by měla být tím delší,čím větší je rozdíl teplot venku a uvnitř. Aklimatizací po plavání snižujete riziko onemocnění.

Je voda v bazénu chlorována?

Chlorování vody je dané Vyhláškou která předepisuje úroveň chlóru v bazénu s ohledem na teplotu. Hladina chloru není konstantní a jeho hodnoty se na našich bazénech pohybují v intencích běžné pitné vody, tedy při 0,3mg/l. Abychom udrželi kvalitu vody a chlorovali co nejméně můžete ovlivnit kvalitním osprchováním jak rodičů tak dětí.

Jaká je kvalita vody v bazénu ?

Bazény jsou schváleny pro plavání dětí a nezávadnost provozu je pravidelně kontrolována Hygienickou stanicí hl. m. Prahy.

Jaká zdravotní pojišťovna poskytuje příspěvek na plavání dětí:

Dle informací z ledna 2012 příspěvek na plavání od zdravotních pojišťoven poskytuje Odborová zdravotní pojišťovna, dále Vojenská zdravotní pojišťovna a Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance.